top of page
2022-10-04-poziom-100.jpg

XIV OGÓLNOPOLSKI KONGRES KOBIET

XIV Ogólnopolski Kongres Kobiet odbędzie się 8 i 9 października we Wrocławiu w Hali Stulecia i Wrocławskim Centrum Kongresowym. Hasło przewodnie brzmi: "Moc jest w nas! Kobiety na rzecz pokoju, równości, klimatu i demokracji".

Tegoroczny Kongres będzie wielkim świętem demokracji i równości, który w tym roku będzie odbywać się będzie w cieniu wojny. Będą z nami siostry Ukrainki. Wojna nie przesłania nam jednak jednego z najważniejszych problemów naszych czasów, jakim jest kryzys klimatyczny.  Będziemy radzić, co kobiety mogą zrobić (dziś i teraz), by przeciwdziałać kataklizmowi. Będziemy też diagnozować naszą kruchą demokrację, analizować sytuację gospodarczą, debatować o kulturze i edukacji, sprzeczać się o feminizm…

 

Hala Stulecia daje ogromne możliwości przestrzenne na tworzenie centrów tematycznych; będziemy się w nich zajmowały problemami zdrowia, ekonomii, przywództwa, polityki, seksualności, klimatu, pandemii…. Nie zapomnimy również o takich tematach jak: rynki pracy, równość płac, bezpieczeństwo w domu oraz nasze prawa reprodukcyjne.

XIV KONGRES KOBIET DOFINANSOWANY JEST ZE ŚRODKÓW GMINY WROCŁAW

Slogan (podstawowe kolory PL ANG DE)-01Wro.png

WSPÓŁORGANIZATORZY XIV KONGRESU KOBIET

logo-ce-horizontal-pl-quadri-hr.png
logosaks.png
SDKK (1).jpg
EP_Signature_short RGB_Wrocławiu_PL.png

PARTNERZY I SPONSORZY XIV KONGRESU KOBIET

Logo-HBS-video.jpg
IKEA_RGB_100.png
UWC_UKK.png
Sylveco_silva_natura_ecologia.jpg

PATRONI MEDIALNI

forbeswomen.png
wo.png

MAPKA

HALI STULECIA

I WROCŁAWSKIEGO CENTRUM KONGRESOWEGO

bottom of page