Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Kalendarium Kongresu Kobiet

wrzesień 2016
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Wydarzenia w dniu: 26 września 2016

 • kategoria: Zaproszono nas

  Najzdolniejsze z najzdolniejszych - 120 studentek informatyki z 15 polskich uczelni technicznych weźmie udział w pierwszym w Polsce i zarazem największym w Europie obozie dla dziewczyn, które tworzyć będą przyszłość nowych technologii. Będzie to dla nich niezwykła okazja do zgłębienia tajników zaawansowanego programowania, spotkania wybitnych mentorów i mentorek oraz zaplanowania kariery profesjonalnej i ścieżki rozwoju osobistego w branży technologicznej. Dziewczyny zaprojektują również portfolio działań na styku technologii oraz wyzwań społecznych i cywilizacyjnych i rozwiną swój potencjał przywódczy. Stworzą też network inspiracji i wzajemnego wsparcia, który stanowić będzie fundament dla ruchu wybitnych kobiet w IT.

  Polska, Europa i świat cierpią na dramatyczny niedobór talentów dla kluczowej dla rozwoju branży teleinformatycznej. Kobiety - których jest na kierunkach informatycznych zaledwie 10-13% - stanowią w tym kontekście wielki, niewykorzystany potencjał. Dodatkowo, jak pokazuje raport „Kobiety na politechnikach 2016” – od kilku lat obserwujemy w naszym kraju niepokoja?ca? tendencje? zmniejszania sie? liczby studento´w kierunko´w zwia?zanych z informatyka? i telekomunikacja? w ogo´le. Fundacja Perspektywy i firma Intel - inicjatorzy Boot Campu - wychodzą na przeciw temu wyzwaniu.

  ICT Boot Camp to inicjatywa zaplanowana na wiele lat, jest jednym z działań na rzecz budowania zintegrowanego ekosystemu wspierania rozwoju talentów dla nowych technologii. Jest to kontynuacja programu stypendialnego dla wybitnych studentek "Nowe technologie dla dziewczyn" (www.stypendiadladziewczyn.pl).

  Obóz odbędzie się w dniach 26-30 września w Wilkasach na Mazurach. Uczestniczki - wybrane z prawie 1,5 tysięcy aplikacji - to studentki kierunków związanych z informatyyką, atomatyką i robotyką, mechatroniką i telekomunikacją ze wszystkich lat studiów - z 15 uczelni technicznych. Kadra wykładowcza i mentorzy to pracownicy 10 czołowych firm informatycznych działających w Polsce. Udział w obozie jest całkowicie bezpłatny.

  Więcej informacji na www.stypendiadladziewczyn.pl/boot-camp

  czytaj więcej...