Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Kalendarium Kongresu Kobiet

 • Stop hejtowi w sieci - konferencja

  Konferencja STOP HEJTOWI W SIECI 

  odbędzie się 22 listopada 2017 roku 

  w Centrum Wielokulturowym w Warszawie.

  Patronat Honorowy nad konferencją objął Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar.

   

  Konferencja ma na celu upowszechnienie rzetelnej informacji na temat mowy nienawiści – jej przejawów, skali, skutków, sprawców i osób, które jej doświadczają, a także prawidłowego reagowania na język nienawiści tam, gdzie on powstaje i jest najbardziej bezkarny – w mediach, w cyberprzestrzeni. I tam, gdzie najłatwiej znajduje on przełożenie na codzienność i rzeczywistą przestrzeń, na lokalne wspólnoty, na ulice.

  Konferencja skierowana jest do szeroko rozumianej  społeczności, w szczególności przedstawicieli, wspólnot lokalnych, aktywistów, animatorów kultury, a także dziennikarzy, dziennikarek, blogerów, blogerek, youtuberów i youtuberek, administratorów forów społecznościowych, dyskusyjnych,  władz lokalnych i funkcjonariuszy publicznych.

  Konferencji towarzyszyć będzie ośmiogodzinny warsztat edukacyjny, który odbędzie się 23 listopada w godzinach 09.00-17.00. Będzie to jednodniowe szkolenie w zakresie identyfikowania, przeciwdziałania oraz reagowania na mowę nienawiści i język wrogości oraz przejawy radykalizacji w przestrzeni publicznej. Głównym celem szkolenia jest wsparcie osób uczestniczących w prawidłowym reagowaniu na zjawiska radykalizacji, dyskryminacji, mowy nienawiści i języka wrogości. Do udziału w warsztacie w pierwszej kolejności rekrutujemy uczestników konferencji.

  Zarówno konferencja, jak i warsztat są bezpłatne, zgłoszenia za pomocą formularza: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdF8qDdt-kgSU8y5QXPFewIida_9oCTEVlHxzoX8YLWltlVqw/viewform?usp=sf_link

   

  Link do wydarzenia na Facebooku:

  Początek:

  2017-11-22 10:00

  Koniec:

  2017-11-22 16:30

  Miejsce: