Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

„Kobieta Stworzyła”

Dodano: 14 listopada 2018

Idea projektu „Kobieta Stworzyła” zrodziła się kilka miesięcy temu. Jak piszą jego inicjatorki, zależało im na stworzeniu znaku, loga, które będzie identyfikacją działań kobiet w Polsce i – jednocześnie – będzie wspierało potrzeby kolejnych kobiet, które chcą tworzyć coś własnego.

“Kupując produkty, wybierając usługi na etykietach, materiałach promocyjnych, materiałach marketingowych… widzimy różne loga, znaki: “nie testowane na zwierzętach”, “wolne od glutenu”, “produkt wytworzony w danym kraju”… Nigdzie nie ma informacji o tym, że dany produkt, biznes, ideę stworzyła kobieta. Umieszczanie tego znaku pozwoli nam z jednej strony zidentyfikować, jak dużo stworzyły kobiety, a z drugiej – będzie ważną informacją, rodzajem pieczęci, potwierdzenia, że kobiety chcą wspierać inne kobiety, ich aspiracje.

Wnosząc opłatę licencyjną, dajesz szanse innym kobietom na uruchomienie swoich pierwszych manufaktur, mini firm itd. Dajesz szanse dziewczynom i kobietom, którym zabrakło siły, wiary, finansów.

Projekt „Kobieta Stworzyła” to platforma wymiany doświadczeń kobiet. Wiemy, jak ciężko jest wystartować, jakie trudy towarzyszą nam każdego dnia. Dlatego wspierając projekt „Kobieta Stworzyła” promujesz przede wszystkim siebie, swoją firmę, swoje osiągnięcia, a przy tym dzielisz się doświadczeniem z innymi kobietami i tworzysz niepowtarzalną, dotąd niespotykaną w Polsce sieć „Kobieta Stworzyła”. Będzie to też odpowiedzią na pytanie: „Ile jest nas, Kobiet Tworzących”.

…Pierwsze działania kierujemy do dziewczyn, kobiet z zapomnianych terenów. W wyniku przemian transformacyjnych w Polsce blisko 500 tys. pracowników z byłych PGR utraciło pracę. Nie otrzymali żadnych rekompensat i odszkodowań. Z rodzinami była to ponad dwumilionowa grupa polskiego społeczeństwa.

To dzięki kobietom – matkom, żonom, córkom – udało się przetrwać ten czas. To one dźwigały na swoich barkach niemal cały ciężar utrzymania rodzin.

Im więcej kobiet, które już coś stworzyły, dołączy do projektu, tym większej liczbie dziewczyn, kobiet z byłych PGR-ów uda się pomóc w ich pierwszych biznesach.

Opłata licencyjna za logo, znak „Kobieta Stworzyła” wynosi jedynie 100 zł. Twoje 100 zł to nie tylko wsparcie finansowe, to przede wszystkim wsparcie mentalne i solidarne. To wiedza, że działamy wspólnie, że chcemy, aby NAS „Stwórczyń” było więcej.

Rejestrując się w projekcie Kobieta Stworzyła i wnosząc darowiznę licencyjną, uzyskujesz prawo do używania logo Kobieta Stworzyła. Dodatkowo umieszczamy Twoje logo i opis Twojego działania na naszej stronie.

Roczna opłata licencja to 100 zł (czyli po 1 zł za każdy rok, w którym Kobiety mają prawa wyborcze).” (z opisu Projektu)

Jak podają twórczynie inicjatywy, przystąpiło do niej już 20 kobiet z różnych dziedzin. Chodzi o to, by było ich jak najwięcej.  

Projekt finansowany jest ze środków własnych instytucji, przez sponsorów, ze zbiórek. Partnerkami są kobiety, które tworzą filmy, idee, działają społecznie itd.

Zachęcamy do udziału w projekcie z naszym matronatem, rozwijając, wspierając aktywność kobiet, budując #solidarnośćkobiet.

 

Zgłoszenia, kontakt – www.kobietastworzyla.pl

FB: @KobietaStworzyla