Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Kongres Kobiet do Jerzego Owsiaka

Dodano: 17 stycznia 2019

Jerzy Owsiak to nie tylko wielka, wspaniała osobowość, autentyczny autorytet moralny i obywatelski. Jego inicjatywy tworzą nie tylko poważne i skuteczne w działaniach instytucje charytatywne, Jerzy Owsiak to jeden z fundamentów naszego społeczeństwa obywatelskiego, to fundament, na którym budują się relacje społecznego zaufania, zaangażowania, troski o słabszych. To społeczne Ministerstwo Zdrowia, Wspólnoty i Nadziei (nadziei na to, że ludzie nie są źli, a świat potrafi być naprawdę radosny i przyjazny).

Jurku, nie możesz porzucić tego wszystkiego! To Twoje powołanie i obietnica (grać „do końca świata i o jeden dzień dłużej”).

Kongres Kobiet, który od lat jest zaangażowany w większość Twoich działań (Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Akademia Sztuk Przepięknych) wzywa Cię i prosi: Bądź nadal Dyrygentem Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bez Ciebie Orkiestra nie zagra, bez orkiestry Polska będzie gorsza i smutna. Jesteśmy wstrząśnięte tak samo jak Ty haniebnym morderstwem w Gdańsku, zginął niezwykły człowiek, wspaniały prezydent. Miasto równości i solidarności, Gdańsk, okryte jest żałobą. Rozpacz musimy przeżyć, ale nie dajmy się złu. Nie poddawajmy się. Paweł Adamowicz zapewne życzyłby sobie, byś dalej grał. Kongres Kobiet popiera to życzenie. Popiera je cała Polska.

Bądźmy razem w działaniach na rzecz naszego kraju.

 

W imieniu Stowarzyszenia Kongres Kobiet,

członkiń ruchu Kongres Kobiet

Henryka Bochniarz

Krystyna Boczkowska

Małgorzata Fuszara

Anna Karaszewska

Magdalena Środa  

Dorota Warakomska