Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Nagroda Polskiej Rady Biznesu dla Anity Kucharskiej-Dziedzic

Dodano: 31 maja 2016

Kucharska-Dziedzic z prestiżową nagrodą im. Jana Wejcherta!

- Państwo mnie zaskoczyli, bo polski biznes jest zachowawczy i konserwatywny. A państwo nagrodzili feministkę i chyba... lewaczkę - mówiła po wręczeniu Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta dr Anita Kucharska-Dziedzic, prezeska Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA

Prestiżowe nagrody zostały wręczone po raz piąty. Gala odbyła się wczoraj wieczorem w Warszawie. Wartości, które przyświecają tej nagrodzie, ujęte są w trzech słowach: "Wierzyć. Działać. Dawać".

W kategorii "Działalność społeczna" laureatką została dr Anita Kucharska-Dziedzic, prezeska i pomysłodawczyni utworzenia Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA.

Do wczoraj tylko jedna kobieta dostała Nagrodę im. Wejcherta - Jolanta Czernicka-Siwecka z Fundacji Iskierka.

- Państwo mnie zaskoczyli, bo polski biznes jest zachowawczy i konserwatywny. A państwo nagrodzili feministkę i chyba... lewaczkę. Dziękuję pięknie. Dziękuję mojej rodzinie, bo najgorsze jest to, że nie wszystkie rodziny są tak szczęśliwe jak moja. I o te nieszczęśliwe rodziny musimy naprawdę zadbać. O te nieszczęśliwe kobiety - bite, gwałcone, sponiewierane. To wstyd, że ciągle takie organizacje jak BABA są potrzebne. Dziękuję moim babom, bo mam to, o czym marzy każdy kapitalista - zgrany zespół gotowy podjąć każde wyzwanie. Obojętnie czy są pieniądze, czy ich nie ma, czy okoliczności polityczne sprzyjają, czy też nie - mówiła odbierając nagrodę dr Kucharska-Dziedzic.

Dr Anita Kucharska-Dziedzic jest działaczką Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, a także pracownicą Zakładu Literatury XX i XXI w. na Uniwersytecie Zielonogórskim. Stowarzyszenie BABA działa w ramach 13 placówek w województwie lubuskim oraz zróżnicowanych programów pomocowych, które w latach 2014-2015 pomogły 3,5 tys. ofiarom przestępstw, pozwoliły przeszkolić w niesieniu pomocy 16 tys. młodych ludzi, a także wydać ponad 300 tys. egzemplarzy publikacji edukacyjnych.

Zapraszamy do lektury wywiadu z dr Anitą Kucharską-Dziedzic: 

Kobieta nie chce pustych gestów, ale szacunku i równego traktowania [ROZMOWA]


Cały tekst: http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/1,35182,20087059,kucharska-dziedzic-z-prestizowa-nagroda-im-jana-wejcherta.html#ixzz4AbQeNRGI

źródło: http://zielonagora.wyborcza.pl/