Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Wykład prof. Moniki Płatek w Elblągu

Dodano: 21 kwietnia 2018

- Już dawno nie mieliśmy w Elblągu tak merytorycznej i tak interesującej konferencji - mówili uczestnicy spotkania z prof. Moniką Płatek. - I dawno nie gościliśmy tak fascynującej osobowości - dodawali inni. Wybitna polska prawniczka, nauczycielka akademicka, profesor nadzwyczajna Uniwersytetu Warszawskiego wzięła udział w konferencji pn. "Jaki ma wpływ język przemocy na życie społeczne i rodzinne?"

Podczas wykładu zorganizowanego 18 kwietnia w sali Biblioteki Elbląskiej prof. Monika Płatek mówiła o rozmaitych formach przemocy, także tych które jako społeczeństwo akceptujemy, nie do końca zdając sobie z tego sprawę. Znana prawniczka przytaczała konkretne przykłady takich podprogowych działań. Odniosła się do masowo wręcz panującej w mediach "mowy nienawiści", przestrzegała przed zgubnymi skutkami tego zjawiska. Podczas konferencji padło wiele wniosków na temat stereotypów, nietolerancji i wszechobecnej w Polsce homofobii.

Po wykładzie odbyła się dyskusja, w której udział wzięli także lekarz psychiatra Katarzyna Witek i ks. Edward Rysztowski, przewodniczący elbląskiego oddziału stowarzyszenia Katolicki Ruch Antynarkotyczny "Karan".

Prof. Monika Płatek przyjechała do Elbląga na zaproszenie prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego oraz Pełnomocniczki Kongresu Kobiet na Warmii i Mazurach Jadwigi Król.

      

Autor zdjęć: Michał Skroboszewski, portel.pl