Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Żegnamy Prezydenta Pawła Adamowicza. Mówimy: STOP nienawiści!

Dodano: 14 stycznia 2019

Myślami jesteśmy z Bliskimi Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który dziś odszedł po ataku nożownika podczas finały WOŚP. 

Nie godzimy się na agresję i przemoc! Stanowczo mówimy STOP nienawiści!

 „Nienawiść promowana przez przedstawicieli rządowej koalicji, przez rządowe media, zwane niegdyś publicznymi, przyzwolenie na poczucie bezkarności po atakach osobistych, publicznie wypowiadanych nienawistnych słowach, pogarda, dzielenie ludzi na gorszy i lepszy sort - to wszystko przynosi swoje rezultaty. Jestem poruszona dogłębnie... Prezydent Adamowicz wspierał różnorodność, promował akceptację, wspierał działania na rzecz kobiet. Było to autentyczne, wynikające z przekonań, wartości, a nie na pokaz, czy koniunkturalne. Teraz - w tych strasznych chwilach - jestem, jesteśmy z nim, trzymamy kciuki, ślemy dobre myśli i ślemy światełko do nieba, tę najczystszą z form jedności i wsparcia. Wszystkie i wszyscy z Pawłem Adamowiczem! Wszystkie i wszyscy przeciwko nienawiści!” – napisała Dorota Warakomska (FB).

 

Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, nie ma już wśród nas. Wyrażając wielki żal, dziękujemy Panu Prezydentowi za Jego działania na rzecz demokracji, praw człowieka, praw kobiet i równości. Odczuwamy wielką stratę, a za chwilę weźmiemy udział w demonstracjach antyprzemocowych w miastach/miejscach, w których odbywało się Światełko do Nieba w trakcie finału WOŚP.

 

 

Tu lista demonstracji dziś o godz. 18.00 w całej Polsce: https://goo.gl/ib7Avs

(Lista przygotowana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet – dziękujemy!)

 

#światełko

#stopnienawiści #stopprzemocy

#solidarnośćnasząsiłą

 

Zdjęcia z "Gali 100-lecia praw wyborczych kobiet", która odbyła się 10 listopada w Gdańsku w Europejskim Centrum Solidarności (Fot. Anna Rezulak)