Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Pełnomocniczka Kongresu Kobiet / Gliwice 2019

 
 
Małgorzata Tkacz-Janik: dr n. hum., gliwiczanka, kulturoznawczyni, w czasie studiów stypendystka Ministra Edukacji Narodowej, przedsiębiorczyni, wykładowczyni, publicystka i aktywistka społeczna. Przez 5 lat pracowała w międzynarodowych korporacjach jako specjalistka ds. PR, przez 13 lat jako nauczycielka akademicka, obecnie działa w III sektorze, współpracując z wieloma organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury na Śląsku i w Polsce. Organizatorka kilkudziesięciu konferencji i warsztatów na temat zrównoważonego rozwoju, praw człowieka, równouprawnienia i feminizmu, a także polityki rozwojowej, strategii równościowego rozwoju miast i antydyskryminacyjnego abecadła dla mediów.

Szefowa Rady Fundacji Przestrzenie Dialogu, członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet oraz Stowarzyszenia Kongres Kobiet, członkini Rady Honorowej Fundacji Iskierka oraz Zarządu Stowarzyszenia Szlakiem Kobiet. Z ramienia Zielonych R
adna Sejmiku Śląskiego IV kadencji, w Sejmiku z jej inicjatywy powołano przy Marszałku Pełnomocniczkę ds. organizacji pozarządowych i równego traktowania oraz Komisję Doraźną ds. organizacji pozarządowych. Pomysłodawczyni Śląskiego Szlaku Kobiet. Obecnie bezpartyjna. W latach 2009-2011 współprzewodnicząca Zielonych
w Polsce (w parytecie z Dariuszem Szwedem). W latach 2004-2014 kandydowała i organizowała kampanie polityczne i partyjne sześciokrotnie. W styczniu 2009 nominowana przez „Gazetę Wyborczą" do tytułu „Polka Roku 2008” za zorganizowanie w Sejmie ogólnopolskich obchodów rocznicy 90-lecia uzyskania przez Polki praw wyborczych Dwukrotnie uznana przez Dziennik Zachodni za jedną z 50. (2013) oraz za jedną z 10. (2014) najbardziej  wpływowych kobiet województwa śląskiego.

W 2014 kandydatka niezależna na Prezydenta Gliwic. Współorganizatorka wszystkich Kongresów Kobiet Województwa Śląskiego, na co dzień Pełnomocniczka Kongresu Kobiet w województwie śląskim. Laureatka wielu wyróżnień i nagród za edukacyjną pracę na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Prowadziła w Gliwicach przez 5 lat bar wegetariański.
Mama Maćka. Pełnomocniczka Kongresu Kobiet ds. obchodów Stulecia Praw Kobiet. 

 

Kontakt:
malgorzata.tkaczjanik@gmail.com
tel. 609 677 874