Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Pełnomocniczka Kongresu Kobiet / Wiedeń 2019

 

ANITA ZIEGLER-CHAMIELEC - Polityczka, działaczka społeczna i feministyczna współpracująca z organizacjami nurtu lewicowego. 
Współzałożycielka Stowarzyszenia Kongresu Polskich Kobiet w Austrii. Antyprzemocówka - koordynatorka Antyprzemocowej Sieci Kobiet. Ekspertka w swoich dziedzinach, bo działalność społeczna to dla niej priorytet. Rozdarta na dwa kraje i w rozkroku angażuje się w wiele inicjatyw społecznych. 
 
Zakładając Stowarzyszenie Kongres Polskich Kobiet w Austrii stawiała sobie za cel konsolidację i solidarność kobiecej Polonii w Wiedniu oraz podnoszenie kompetencji i pomoc w problemach emigracyjnych Polek. Dziś te cele są wysoko rozszerzone, a Kongres poszerzając swoje szeregi idzie z impetem dalej. 
Czytadło i Biblioteka Kongresowa, Warsztaty literackie, Warsztaty motywacyjne, profilaktyka kobiecego zdrowia czy budowa sieci Polonusek to tylko część długodystansowych projektów autorstwa Anity realizowanych przez Stowarzyszenie. Organizatorka 1 Kongresu Polskich Kobiet w Austrii we wrześniu 2015 roku. 
 
Aktualnie za sprawą jednego wydarzenia w trakcie kampanii wyborczej 2015, w której uczestniczyła jako kandydatka Zjednoczonej Lewicy, mówi się o niej: .." Ta, która ukradła show Kaczyńskiemu".  :)  Mimo iż nie dostała mandatu Posłanki (Zjednoczonej Lewicy zabrakło 0,5% do przekroczenia progu) w swoim okręgu zrobiła rewelacyjny wynik. 
 
Prywatnie od 12 lat jest żoną Krzysztofa i mamą Emilii i Nataniela. 
 
Kontakt:
anita@kpk-at.eu
tel. 0043 660-357-13-73