Great Place to Work ogłosił listę Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2021(matronat Kongresu Kobiet)Tegoroczna lista Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce – ogłoszona przez Great Place to Work® 27 maja – to już trzynasta edycja tego wydarzenia. Lista laureatów nigdy nie była tak długa i nigdy nie było na niej tak wielu debiutów. W tym roku wyróżniono aż 39 firm w trzech kategoriach, zależnych od liczby zatrudnionych pracowników. Aż 21 firm znalazło się na liście po raz pierwszy. Mimo czasów pandemii 84% pracowników wyróżnionych organizacji potwierdziło, że pracują w świetnych miejscach pracy. To więcej niż w poprzednim badaniu. W tym roku wszystkie 3 kategorie otwierają firmy z branży IT: Covenant.dev S.A. to zwycięzca wśród firm z zatrudnieniem do 50 osób, Idego Group zajęło pierwsze miejsce w kategorii firm zatrudniających poniżej 500 osób, a początek stawki w kategorii firm zatrudniających powyżej 500 osób otwiera Sii Polska.


Listę Najlepszych Miejsc Pracy tworzą firmy, które budują swoją przewagę konkurencyjną w oparciu o politykę wzajemnego zaufania i tworzenia świetnego miejsca pracy dla wszystkich. Co więcej, te starania są dostrzegane i doceniane przez samych pracowników, którzy pozytywnie mówią o swoich pracodawcach w anonimowej ankiecie. W metodologii Great Place to Work® to właśnie opinie pracowników stanowią podstawę klasyfikacji firm. W tym roku 84% pracowników wyróżnionych firm potwierdziło, że pracują w świetnych miejscach pracy. Dla porównania w przypadku średniej krajowej odsetek ten wyniósł zaledwie 54%. W tym szczególnym pandemicznym okresie pracownicy wysoko ocenili także autentyczną troskę pracodawców o nich: 85% zgodziło się z twierdzeniem, że przełożeni widzą w nich przede wszystkim ludzi, a nie jedynie pracowników – komentuje tegoroczne wyniki Maria Zakrzewski, Prezes Zarządu Great Place to Work® Polska.


W edycji 2020-2021 Great Place to Work® przebadał 93 firmy. Laureaci konkursu zostali wyłonieni spośród firm, które wcześniej otrzymały wyróżnienie Great Place to Work Certified™. Certyfikaty przyznawane są firmom, które osiągnęły próg 65% pozytywnych ocen w ankiecie Trust Index™. Ale, aby zakwalifikować się na listę Najlepszych Miejsc Pracy, trzeba spełnić wyższe wymagania. Liczy się nie tylko sam wskaźnik zaufania, ale także spójność doświadczeń pracowników w przekroju całej organizacji.Kategoria firm zatrudniających poniżej 50 osób


1 Covenant.dev S.A. Technologie informatyczne

2 SC Johnson Sp. z o.o. Dystrybucja

Kategoria firm zatrudniających poniżej 500 osób

1 Idego Group Technologie informatyczne

2 Novo Nordisk Pharma Sp. z o.o. Biotechnologia i farmaceutyki

3 GROHE Poland Usługi profesjonalne

4 Hilton w Polsce Hotele i restauracje

5 SIX Global Services Usługi profesjonalne

6 Equinix Poland Technologie Informatyczne

7 The Adecco Group Usługi profesjonalne

8 GE Healthcare Digital Technology Technologie informatyczne

9 SoftServe Poland Technologie informatyczne

10 Lundbeck GBS Krakow Usługi profesjonalne

11 Volvo Trucks Polska Produkcja

12 SAS Institute Sp. z o.o. Technologie informatyczne

13 Biogen Poland Biotechnologia i farmaceutyki

14 4Kraft Sp. z o.o. Handel

15 Freightliner PL Sp. z o.o. Transport

16 DB Schenker Technology Center Warsaw Technologie informatyczne

17 Amgen w Polsce Biotechnologia i farmaceutyki

18 DCG Usługi profesjonalne

19 Hoist Finance Polska Działalność wspomagająca usługi finansowe

20 VFS Usługi Finansowe Polska Usługi finansowe i ubezpieczenia

21 Worldline Polska Usługi Finansowe i ubezpieczenia

22 ITMAGINATION Sp. z o.o. Technologie informatyczne

Kategoria firm zatrudniających powyżej 500 osób

1 Sii Polska Technologie informatyczne

2 Cisco Poland Technologie informatyczne

3 Akamai Technologies Poland Technologie informatyczne

4 DHL Parcel Polska Transport

5 Grupa ANG S.A. Usługi finansowe i ubezpieczenia

6 NEUCA S.A. Ochrona zdrowia

7 Netguru S.A. Technologie informatyczne

8 3M Service Center EMEA Usługi profesjonalne

9 Robert Bosch Sp. z o.o. Handel

10 DPD Polska Transport

11 Coca-Cola HBC Polska Produkcja

12 ASTEK Polska Technologie Informatyczne

13 Objectivity Technologie informatyczne

14 DOZ S.A. Ochrona zdrowia

15 ALTEN Polska Technologie informatyczne


W tym niełatwym roku, jaki mamy za sobą, miłym zaskoczeniem jest duże zainteresowanie

pracodawców dialogiem z pracownikami, gotowość do wsłuchiwania się w ich opinie i odpowiadania na ich potrzeby. Cieszy fakt, że blisko 1/3 laureatów to firmy debiutujące na naszej liście. Ale nie mniej cieszy nas i to, że wielokrotni laureaci rankingu nie zadowalają się wcześniejszymi sukcesami, że nie spoczywają na laurach. W dowód uznania dla ich starań już po raz drugi wyróżniliśmy firmy, które przez 5 lat z rzędu znalazły się wśród laureatów listy Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce. W tym roku tytuł Legendy 2021 otrzymały 4 firmy: 3M Service Center EMEA, Akamai Technologies Poland, DOZ S.A. oraz GROHE Poland” – mówi Marzena Winczo-Gasik, szef zespołu Culture Audit w Great Place to Work® Polska. Ogłoszeniu listy Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce już po raz trzeci towarzyszyła lista 10 Najlepszych Miejsc Pracy dla Milenialsów. Laureaci tego rankingu wybierani są z grona firm wyróżnionych w głównym konkursie głosami pracowników z pokolenia Y, czyli osób urodzonych po 1980 roku. Mimo że firmy z branży informatycznej stanowią równo połowę wśród wyróżnionych w tym roku, podium należy do przedstawicieli trzech innych sektorów. Zwycięzcą została firma farmaceutyczna Novo Nordisk Pharma Sp. z o.o. Na drugim miejscu znalazła się Grupa ANG S.A., reprezentująca branżę finansową, a na trzecim spółka GROHE Poland, działająca w sektorze usług profesjonalnych.


10 Najlepszych Miejsc Pracy dla Milenialsów


1 Novo Nordisk Pharma Sp. z o.o. Biotechnologia i farmaceutyki

2 Grupa ANG S.A. Usługi finansowe i ubezpieczenia

3 GROHE Poland Usługi profesjonalne

4 Cisco Poland Technologie informatyczne

5 DHL Parcel Polska Transport

6 Akamai Technologies Poland Technologie informatyczne

7 Sii Polska Technologie informatyczne

8 GE Healthcare Digital Technology Technologie informatyczne

9 SIX Global Services Usługi profesjonalne

10 SoftServe Poland Technologie informatyczne


Podobnie jak w ubiegłych latach UN Global Compact Network Poland, wieloletni Partner Strategiczny uroczystości ogłoszenia rankingu Najlepszych Miejsc Pracy, przyznał kolejnym laureatom tytuł Rzecznika Standardu Etyki. W tym roku do grona firm spełniających Standardy Programu Etycznego, dokumentu opracowanego w 2015 r. przez Global Compact Network Poland w oparciu o wytyczne ONZ, dołączyło kolejnych 17 laureatów konkursu Great Place to Work®.


Więcej informacji o tegorocznych laureatach oraz uroczystości ogłoszenia wyników, wraz

z zarejestrowanym materiałem z jej przebiegu, można znaleźć na stronie www.greatplacetowork.pl


Partnerami strategicznymi konkursu Great Place to Work® w Polsce są Konfederacja Lewiatan i UN Global Compact Network Poland. Patronat honorowy sprawują: Prezydent M.St. Warszawy, Instytut Humanites, Stowarzyszenie Kongres Kobiet oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.


Badanie Great Place to Work® ma ponad trzydziestoletnią historię i niezmiennie jest największym globalnym badaniem jakości miejsc pracy na świecie. Swoim zasięgiem obejmuje ponad 150 krajów. Konkurs na Najlepsze Miejsca Pracy jest prowadzony w oparciu o obiektywną metodologię, która od wielu lat stanowi światowy standard. O miejscu na liście decyduje przed wszystkim wynik ankiety pracowniczej (wskaźnik zaufania w firmie, Trust Index™). Na finalną ocenę ma także wpływ wynik audytu kulturowego (Culture Audit™), którego wiodącymi obszarami są: skuteczne przywództwo, powszechna innowacyjność oraz wartości.


Więcej informacji:

Joanna Kowalczuk, Be Communications, Head of Strategy Development, tel. 603 981 872, e-mail:

j.kowalczuk@becomms.pl

Marzena Winczo-Gasik, Great Place to Work® Polska, szef Zespołu Culture Audit©, menedżer ds. komunikacji,

tel. 500 188 814, e-mail: marzena.winczo@greatplacetowork.com

172 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie