Lista kandydatek wspieranych przez Kongres Kobiet

Aktualizacja: 17 gru 2019

Lista kandydatek do sejmu i senatu proponowanych i wspieranych przez Kongres Kobiet:

Kandydatki Koalicji Obywatelskiej

1. Bednarz Alina okręg nr 31, miejsce 16 (Tychy, Ogólnopolski Strajk Kobiet, projekt śląski Szlak Kobiet)

2. Hartwich Iwona okręg nr 5, miejsce 3 (Toruń, liderka protestu rodziców dziecii niepełnosprawnych)

3. Jaśkowiak Joanna okręg nr 39, miejsce 1 (Poznań, notariuszka, radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego)

4. Kamińska-Lech Iwona okręg nr 38, miejsce 3 (Piła, ekonomistka, współorganizatorka Kongresu Kobiet Północnej Wielkopolski)

5. Kaszyńska Danuta okręg nr 14, miejsce 16 (Białystok, Podlaskie Stowarzyszenie Właścicieli Firm)

6. Kidawa-Błońska Małgorzata okręg 19, miejsce 1 (Warszawa, wicemarszałkini sejmu VIII kadencji, kandydatka na premierę)

7. Kobylińska Agata okręg nr 9, miejsce 7 (Łódź, Dziewuchy Dziewuchom Łódź)

8. Kosakowska Magdalena okręg 39, miejsce 13 (Poznań, radna Miasta i Gminy Kórnik)

9. Lubnauer Katarzyna okręg nr 19, miejsce 2 (Warszawa, przewodnicząca Nowoczesnej)

10. Łoboda Dorota okręg nr 19, miejsce 15 (Warszawa, radna, Prezeska Fundacji

11. Marta Mazurek okręg 39, miejsce 8 (Poznań, nauczycielka akademicka, główna specjalistka ds.polityki równości i różnorodności w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu)

12. Mucha Joanna okręg nr 6, miejsce 1 (Lublin, doktorka nauk ekonomicznych, posłanka, Ministra Sporu i Turystyki w sejmie VII kadencji)

13. Nowacka Barbara okręg nr 26, miejsce 1 (Gdynia, Słupsk, przewodnicząca stowarzyszenia Inicjatywa Polska)

14. Piekarska Katarzyna okręg 19, miejsce 6 (Warszawa, prawniczka, posłanka na Sejm II, III, IV i V kadencji)

15. Tracz Małgorzata okręg nr 3, miejsce 2 (Wrocław, współprzewodnicząca Partii Zieloni)

16. Wawrowska Danuta okręg nr 26, miejsce 11 (Słupsk, radna, prawniczka)

17. Wielichowska Monika, okręg nr 2, miejsce 3 (Wałbrzych, posłanka VI, VII, VIII kadencji)

Kandydatki do Sejmu i Senatu z list Lewicy

1. Gill-Piątek Hanna okręg nr 9, miejsce 2 (Łódź, aktywistka miejska, działaczka samorządowa, współzałożycielka ruchu „Tak dla Łodzi”)

2. Falej Monika okręg 34, miejsce 1(Olsztyn, prawniczka, Dyrektorka Olsztyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych)

3. Jaszczyk Grażyna okręg 36, miejsce 22 (Kalisz, pielęgniarka, działaczka samorządowa)

4. Józefowska Katarzyna okręg nr 38, miejsce 5 (Złotów, nauczycielka)

5. Kucharska-Dziedzic Anita okręg nr 8, miejsce 1 (Zielona Góra, Stowarzyszenie Baba pomagające ofiarom przemocy)

6. Lubiniecka-Różyło Katarzyna okręg nr 3, miejsce 4 (Wrocław, dziennikarka, była koordynatorką ds. równego traktowania w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, prezeska Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet)

7. Morawska-Stanecka Gabriela, senat okręg nr 75, miejsce 1(Katowice, prawniczka)

8. Nowicka Wanda okręg nr 29, miejsce 1 (Gliwice, wiecemarszałkini sejmu VII kadencji, przewodnicząca Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny)

9. Prokop-Paczkowska Małgorzata okręg nr 40, miejsce 1 (Koszalin, dziennikarka, współzałożycielka Ruchu Palikota. Od 2012 przewodnicząca Ruchu Kobiet)

10. Scheuring-Wielgus Joanna, okręg 5, miejsce 2 (Toruń, socjolożka, działaczka społeczna, posłanka VIII kadencji)

11. Ziegler-Chamielec Anita, okręg 32, miejsce 3 (Bielsko-Biała, przedsiębiorczyni)

746 wyświetlenia

ul. Mokotowska 17/33

00-640 Warszawa

biuro@kongreskobiet.pl

  • Czarny Twitter Ikona
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

Numer KRS: 0000347440

Numer NIP: 7010218282

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

STOWARZYSZENIE KONGRES KOBIET

© 2019 by Stowarzyszenie Kongres Kobiet