top of page

Parlamentarny zespół ds. LGBT+

Zaktualizowano: 17 gru 2019

W zeszłym tygodniu, Krzysztof Śmieszek z partii Wiosna, poinformował o powołaniu nowego zespołu parlamentarnego do spraw rónouprwanienia LGBTQIA. Do zespołu dołączyło w sumie 19 posłanek i posłów i jedna senatroka.


W ramach działań podejmowanych przez zespół mają znaleść się przedewszystkim prace nad związkami partenrskimi i równością małżeńśką, przeciwdziałanie hejtowi, także przez wprowadzenie odpowiednich regulacji prawnych w tym zakresie.


Jak podaje PAP: "Instytucjonalizacja związków partnerskich, równość małżeńska, ustawa o uzgodnieniu płci, zakaz mowy nienawiści, przestępstw z nienawiści, ustawa antydyskryminacyjna - to są najważniejsze postulaty, o których będziemy dyskutować. Będziemy zachęcać do kulturalnej debaty publicznej - powiedział Śmiszek.


Skałd Parlamentarnego Zespółu do spraw Równouprawnienia Społeczności LGBT+:


Swoje zadowolenie podkreślają też rózne organizacje na codzień działające w tym obszarze. Przedstawicielki i przedstawiciele stowarzyszenia Miłość nie wyklucza: "Liczymy także, że Zespół będzie reagował na homofobiczne wypowiedzi i zachowania innych parlamentarzystów, niestety bardzo częste w poprzedniej kadencji. Niestety przez ostatnie cztery lata tylko pojedyncze osoby w Sejmie miały odwagę stawać po stronie naszej społeczności.

Wierzymy, że powstanie Parlamentarnego Zespołu ds. Równouprawnienia Społeczności LGBT+ zwiastuje prawdziwą zmianę!"

74 wyświetlenia0 komentarzy