top of page

Wesprzyj nas!


Drogie koleżanki,

dziękujemy, że jesteście z nami. Właśnie dlatego, że tworzymy wyjątkową społeczność, zwracamy się do Was w niezwykle ważnej sprawie.

Nie ukrywamy, że nie jest dobrze. Ten kryzysowy rok odbił się na naszym Kongresie wyjątkowo mocno. Nasze dalsze funkcjonowanie jest zagrożone. Bez Twojego wsparcia nie będziemy mogły dalej skutecznie walczyć o prawa kobiet i prowadzić takich działań jak m.in. raport oceniający skutki kryzysu wywołanego przez pandemię na sytuację kobiet na rynku pracy, walkę o wprowadzenie ustawy likwidującej nierówności w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn, przygotowanie projektu zmian legislacyjnych dla jeszcze większej i lepszej reprezentacji kobiet na listach wyborczych. Przygotowujemy atrakcyjną serię filmików edukujących z najbardziej „gorących” haseł współczesnego feminizmu, a kontynuujemy nasze cotygodniowe debaty, które stały się największą platformą dialogu środowisk kobiecych. Mamy ambitne plany w tych trudnych czasach, w których prawa kobiet są jeszcze bardziej zagrożone niż zwykle. Dlatego zwracamy się do Ciebie, byś pomogła nam je realizować. Jeśli Ty i 2000 innych osób czytających tego maila zgodzą się zrobić stałą wpłatę tylko 10 złotych miesięcznie, uratujemy Kongres. Zdołamy przez rok utrzymać naszą podstawową infrastrukturę, dzięki której prowadzimy wszystkie tak potrzebne działania.

Pamiętaj, Kongres Kobiet należy do nas wszystkich. Od 11 lat wspólnie tworzymy to stowarzyszenie, które wprowadziło feminizm do polskiego mainstreamu i dało pierwszą przestrzeń na spotkania kobiet ponad podziałami w tak wielkim gronie. Razem z Tobą wywalczyłyśmy 35% na listach wyborczych dla kobiet, wsparłyśmy powstanie ustawy żłobkowej, przyczyniłyśmy się do ratyfikowania konwencji antyprzemocowej, a na Letnich Akademiach Kongresu Kobiet przygotowałyśmy dziesiątki liderek lokalnych do startu w wyborach samorządowych i parlamentarnych. Sukcesy, które wpływają na nasze życie do dzisiaj! Dlatego tym bardziej dziś nie możemy się poddać.

Dorzuć się do budżetu Kongresu Kobiet tylko 10 złotymi miesięcznie. Twoje wsparcie będzie decydujące dla przyszłości naszego stowarzyszenia.

30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Ogłoszenie