top of page

Zapraszamy na Regionalny Kongres Kobiet we Włocławku!


Zapraszamy wszystkie osoby 21 sierpnia na cykl rozmów dedykowanych naszych sprawom i naszym, kobiecym problemom. Warto być z nami. Warto, aby kobiety miały szansę poznać się bliżej.


Uczestnictwo w Kongresie jest bezpłatne!


REJESTRACJA: Poprzez portal evenea: https://app.evenea.pl/event/ikongreskobiet/...


PROGRAM:

KONGRES KOBIET 21 SIERPNIA 2021 R. OD 14.00-19.00

DEBATA: CZY CAŁKOWITY ZAKAZ ABORCJI GODZI W GODNOŚĆ KOBIETY? Debatę poprowadzi dziennikarka Agata Całkowska. Uczestniczki: etyczka: dr Katarzyna Bielińska – Kowalewska, pracuje w Zakładzie Etyki Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, ginekolożka Anna Muszyńska-Krajewska, prawniczka Iwona Daroszewska


RÓŻOWA SKRZYNECZKA- ROZMOWA O WYKLUCZENIU MENSTRUACYJNYM Panel poprowadzi: Joanna Czerska-Thomas nagrodzona przez Newsweek Społeczniczka Roku, przedsiębiorczyni i wiceprzewodnicząca RM Bydgoszczy, inicjatorka akcji Różowa Skrzyneczka w Bydgoszczy, Bożena Powaga -jedna z inicjatorek i pomysłodawczyń Akcji Różowa Skrzyneczka, czyli skrzyneczek z artykułami higienicznymi na czas menstruacji w ogólnodostępnych miejscach tak, by żadna kobieta nie czuła się wykluczona ze względu na ubóstwo menstruacyjne. Agnieszka Budindorf – psycholożka, współinicjatorka akcji Różowa Skrzyneczka we Włocławku.


KOBIETY A "MĘSKIE" ZAWODY Anita Szefler-Ciupińska, Justyna Raniszewska, Marzena Król-Teszner, Karolina Witwicka

WYWIAD Z PARAOLIMPIJKĄ JUSTYNĄ FRANIECZEK Lekkoatletka, zdobywczyni medali mistrzostw Polski . Wykryto u niej nowotwór, przezwyciężyła go i wróciła do sportu. Zaraz potem uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu, ponosząc 30% uszczerbku na zdrowiu, wskutek czego poroniła ciążę. Jej powrót do zdrowia i sportu trwał osiem lat. Będzie reprezentowała Polskę na olimpiadzie w Tokio.


KOBIETY W BIZNESIE dr Dorota Krupa: „Kobiety na współczesnym rynku finansowym”. Wykładowczyni UMK, specjalizuje się w tematyce związanej z rynkiem finansowym, przede wszystkim z funduszami inwestycyjnymi, inwestowaniem społecznie odpowiedzialnym, finansami gospodarstw domowych oraz współczesnymi trendami na rynku usług finansowych.

Irmina Marcinkiewicz, Joanna Alaborska, Sylwia Czarnomska, Agnieszka Taraszkiewicz „Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej”. Joanna Alaborska jest architektką wnętrz oraz właścicielką firmy homestyles. Irmina Marcinkiewicz zarządza agencję reklamową MSUpublishing. Dzięki Sylwii Czarnomskiej najmłodsi domownicy mają zapewniony komfort i bezpieczeństwo podczas snu i zabawy. Agnieszka Taraszkiewicz właścicielka winnicy Bona Terra.

Kobieta w szołbiznesie a rodzina. Budowanie niezależności artystyczno-finansowej w branży opartej na twardych (określonych, sztywnych) warunkach, w rozmowie z Anetą Figiel.


SPOTKANIE Z JOANNĄ KOS- KRAUZE I RENATĄ CZARNKOWSKĄ - LISTOŚ Debatę poprowadzi dziennikarka Agata Całkowska. Rozmowa o kobietach w branży filmowej, o pandemii, o przyczynach powstania Kobiet Filmu, Kodeks etyki dobrych praktyk w branży filmowej może pomóc wszystkim branżom i firmom. Kampania- Mamy dość!


POKAZ FILMU "PAPUSZA", Bulwary - 21:00


Telefon kontaktowy: Agnieszka Jura-Walczak tel. 884 99 00 00

351 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie