ul. Mokotowska 17/33

00-640 Warszawa

biuro@kongreskobiet.pl

  • Czarny Twitter Ikona
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

STOWARZYSZENIE KONGRES KOBIET

© 2019 by Stowarzyszenie Kongres Kobiet

PROGRAM

DZIEŃ 1 I 20 września (piątek)

 

09:00         Rejestracja 

 

SALA PLENARNA 

 

10:00         Uroczyste otwarcie I H. Bochniarz, M. Środa, R. Trzaskowski

 

11:00–12:15     I Sesja 1. POSTAW NA RÓWNOŚĆ! GABINET CIENI KONGRESU KOBIET

Opieka:     H. Bochniarz

Udział:       D. Huebner, A. Karaszewska, M. Płatek, M. Fuszara

12:15         Przemówienie: M. Kidawa-Błońska

12:30–13:30    I Sesja 2. EKOLOGICZNY ALERT!

Opieka:     E. Sufin-Jacquemart

Udział:       B. Matuszewska, M. Tracz, K. Kuszlewicz, A. Okońska, M. Kiwerski

 

SALA BRONIEWSKIEGO/RUDNIEWA PIĘTRO 4

CENTRUM EKONOMICZNE

Opieka: E.Rumińska-Zimny

Otwarcie: H.Bochniarz, 

14.30 Panel 1. JAK OSIĄGNĄĆ SZCZYT? 

Opieka: K. Boczkowska

Udział: A. Włodarczyk-Moczkowska, B. Pawłowska, E.Sadowska, S.Salamon, K. Byczkowska

15.45 Panel 2. RÓWNA PŁACA - JAK TO SIĘ ROBI NA ŚWIECIE? Międzynarodowy Okrągły Stól. UWAGA SALA RUDNIEWA!

Opieka: A. Karasińska, E. Rumińska-Zimny

Udział: S. Harkness,; U. Zech; B. Heiar-og Omarsdottir, I. Magda, K. Wilkołaska-Żuromska, B. Nowacka, M. Lelińska, B. Dziekanowska

15.45 Warsztat. EKONOMIA W PROSTYCH SŁOWACH, ZACHĘTA KATARZYNY LUBNAUER

Prowadzi K. Lubnauer 

17.00 Warsztat : PŁACA, AWANS I PODWYŻKA - JAK NEGOCJOWAĆ?

Prowadzi: B. Matuszewska

 

SALA SKŁODOWSKIEJ PIĘTRO 4

CENTRUM SAMORZĄDOWE

Opieka: A. Diduszko-Zyglewska

14.30 Panel 1. ZARZĄDZANIE Z KOBIECEJ PERSPEKTYWY

Opieka: A. Diduszko-Zyglewska

Udział: H. Zdanowska, A. Dulkiewicz, E. Polak, R. Kaznowska, 

Wystąpienie K. Wilkołaskiej-Żuromskiej - pełnomocniczki ds. Kobiet w Warszawie o planach pracy

15:45 Panel 2. DOBRA PRZYSZŁOŚĆ SAMORZĄDU: FEMINIZACJA INSTYTUCJI I BUDŻETU

Opieka: A. Diduszko-Zyglewska

Udział: A. Adamiecka-Sitek, P. Łysak, K. Stępkowska, K. Lubiniecka-Różyło, A. Machnowska-Góra

17:00 Panel 3.  Z DOŚWIADCZEŃ POLITYCZEK 

Opieka: M. Fuszara

Udział: M. Kidawa–Błońska, B. Labuda, K. Lubnauer, J.Mucha, W. Nowicka,  M. Falej, 

 

SALA: MIKOŁAJSKIEJ PIĘTRO 2

CENTRUM ZIELONE 

opieka: E. Sufin-Jacquemart, M. Tkacz-Janik

14:30 Panel 1. KOBIETY DLA PLANETY! WODA! 

Opieka: M. Tkacz-Janik

Udział: C. Malik, J. Remiszewska-Michalak, G. Morawska-Stanecka, A. Ochmann, M. Stępień, M.M. Wiśniewska. 

15:45 Panel 2. EKOLOGIA SIĘ OPŁACA!

Opieka: J. Szambelan

Udział: N. Józefina-Bąk, K. Boczkowska, E. Jastrzębska, B. Ryszawska,

M. Styczek-Kuryluk, E. Sufin-Jacquemart.

17:00 Panel 3. EKOLOGIA NAJLEPSZĄ PROFILAKTYKĄ ZDROWOTNĄ!

Opieka: E. Podolska

Udział: K.Błażejewska-Stuhr, E. Konduracka,

A. Makowska, D. Metera, E. Piotrowska.

 

SALA: KRUCZKOWSKIEGO PIĘTRO 4 

CENTRUM KULTURY 

opieka:A. Araszkiewicz i E. Żełudziewicz

14:30 Panel 1. RÓWNOŚĆ, RÓŻNICA, RÓŻNORODNOŚĆ-JAK WSPIERAĆ MECHANIZMY RÓWNOŚCIOWE W KULTURZE?

Opieka: A. Klich

Udział: E. Graczyk, A. Holland, A. Morawińska, A. Graff, K. Szczuka, A. Michalak-Pawłowska

Krótka interwencja-performance: Aleka Polis « Rosa Rotes. Prekariuszki wszystkich krajów Łączcie się! - Protest Song », współpraca Joanna Szumacher

15:45  WIELKI RETUSZ, CZYLI WSTRZĄS. PRZEKROCZENIE FAŁSZYWYCH WYOBRAŻEŃ W NARRACJI O HOLOKAUŚCIE

Opieka: A.Araszkiewicz

Udział:J. Borowicz, J. Tokarska-Bakir, J. Leociak, T. Żukowski, K. Chmielowska 

Krótka interwencja-performance: Aleka Polis «Prekariuszki wszystkich krajów łączcie się!»

17:00  Panel 3 ŁUK TRIUMFALNY Z TĘCZY! LGBT+I ODNOWA POLSKIEJ KULTURY

Opieka: A. Ambroziak

Udział:R. Ziemińska, A. Grodzka, T. Kitlinski, K. Tomasik, P. Żukowski, M. Konarzewska

 

ZAKOŃCZENIE: Joanna Keszka: Manifest kobiecej siły

 

SALA: GOETHEGO PIĘTRO 2

CENTRUM GOŚĆ –INNOŚCI  

opieka: O. Malyugina

14:30 Panel 1. RAMIĘ W RAMIĘ Z POLKAMI: UKRAINKI WALCZĄCE O PRAWA OBYWATELSKIE 

Opieka: O.Iwaniuk

Udział: O. Chrebor, O. Solarz, A. Styrańczak, S. Tomilov, M. Keryk 

15:45  Panel 2. KOBIETY S(TAM)TĄD: UCHODŹCZYNIE W POLSCE

Opieka: M. Nowak

Udział: K. Alieva; A. Chrzanowska; N. Gebert: J. Hańderek; K. Oyrzanowska; K. Sękowska-Świątkiewicz,

17:00 Panel 3. PRZESTRZENIE KOBIET - BUDOWANIE SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO W MNIEJSZYCH OŚRODKACH

Opieka: Joanna Bednarczyk

Udział: A. Mizgalska-Dąbrowska, W. Garbat,  A. Łuczak, M.  Wnukiewicz, N. Rybarczyk-Kwiecień, E. Radziewicz

 

SALA: TROIKA PIĘTRO 2

CENTRUM PRZEMOC VERSUS SIŁA KOBIET 

opieka: W. Rosati, N. Waloch, D. Wawrowska 

14:30 Panel 1. PRZEMOC CODZIENNA I NIECODZIENNA

Opieka: N. Waloch

Udział: W.Rosati, E. Michalik, G. Lazarek, A. Dziedzic-Kucharska

15:45 Panel 2. NIEWIDZIALNE, NIETYKALNI

Opieka: D. Wawrowska 

Udział: I. Orzechowska, M. Dębska, J.Tryszkiewicz, E. Liedel

17:00 Panel 3. SAMOTNIE CZY SAMODZIELNIE?

Opieka: K. Pawłowska

Udział: W. Rosati, J. Szulc, M. Rymaszewska, N. Waloch

 

SALA SIENKIEWICZA PIĘTRO 2

CENTRUM N. NIEPEŁNOPRAWNE, NIEPOKORNE, NIEPOKONANE

Opieka: I. Hartwich, J. Król  

14:30-15:30  Panel 1. REALIA ŻYCIA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Opieka: I. Hartwich, J. Król

Udział: A. Janowicz, A. Sucholewski, S. Mądra, G. Rzęska, A. Rzepka

15:45  Panel 2.  PROTEST-FORMA WALKI O GODNE ŻYCIE OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI 

Opieka: I. Hartwich

Udział: K. Hamer, A. Glinka, B. Andruszczak, J. Hartwich, M. Cycling, A. Duniewicz, J. Augustynowska, J. Scheuring-Wielgus, B. Nowacka, J. Marczułajtis-Walczak 

17.00 Panel 3. RÓWNE SZANSE TO NIE PRZYWILEJ!

Opieka: I. Hartwich

Udział: A. Filipkowska, M. Stanewicz, M. Mamulska

 

SALA MICKIEWICZA PIĘTRO 2

CENTRUM DUCHOWE 

warsztaty

opieka: E. Woydyłło, T. Jakubowicz-Mount, G. Cholewińska 

14:30 CO TO ZNACZY PRAKTYCZNIE: URATOWAĆ KLIMAT, POWIETRZE, PRZYRODĘ?

Prowadzi: E. Woydyłło, 

15:15 PRZYWRÓĆMY MIŁOŚĆ DO MATKI ZIEMI

Zrobimy warsztat w tradycji głębokiej ekologii: „Przywróćmy Miłość do Matki Ziemi”.Krąg Kobiet, wizualizacja: Co pragniesz zrobić dla Matki Ziemi?

Wymiana w Kręgu — generowanie twórczych rozwiązań.

Prowadzi: T. Jakubowicz Mount, A. Hari Kartar, J. Wencel, M. Żaczek

16:45 OTWÓRZ SIĘ NA SZTUKĘ, ŻYJ W HARMONII

Prowadzi: G. Cholewińska, M. Górska

SALA PUSZKINA

14.30 - 15.30  Panel oddzielny: DRUGA MŁODOŚĆ ZAWODOWA

Opieka: Elżbieta Ćwiklińska-Kożuchowska

Udział: H. Lipke, M. Dawid-Sawicka

SALA MIKOŁAJSKIEJ PIĘTRO 2

18:15-19:15- Olga Krzyżanowska - córka Wilka, wieczór poświęcony pamięci Olgi Krzyżanowskiej; Prowadzi: M. Krzyżanowska-Mierzewska, A. Wiśniewska

SALA GOETHEGO PIĘTRO 2

18:15-19:15 Wieczór poświęcony pamięci Ann Snitow; Prowadzi: M. Fuszara

 

SALA PLENARNA 

19:30         Koncert: Żelazne Waginy II

 

 

DZIEŃ 2 I 21 września (sobota)

 

09:00 Rejestracja 

 

SALA PUSZKINA

10.30 - 11.30 Warsztaty 1. „Poznaj siłę swojego głosu”

Prowadzenie: Joanna Dark

11.30 - 12.30 Warsztaty 2.”Poznaj siłę swojego głosu” 

Prowadzenie: Joanna Dark

SALA SKŁODOWSKIEJ PIĘTRO 4

CENTRUM LGBTQIA 

Opieka: A. Dekowska, M. Płatek

09:30  DEKLARACJA Z KONGRESU LGBT+

Przedstawią: Aleksandra Kaczorek; Hubert Sobecki 

10:45 Panel 1. ŻYCIE PO BIAŁYMSTOKU

Opieka: R. Kim

Udział: Stowarzyszenie Miłość nie wyklucza (4 osoby) 

12:00  Panel 2. PRZYZWOLENIE NA ZDZIERSTWO. NIERÓWNOŚĆ KOSZTUJE

Opieka: A. Dekowska, M. Płatek

Udział: A. Grodzka, A. Strzałkowska, R. Ryziński, W. Beczek, A. Mazurczak

SALA MICKIEWICZA

12:00-13:00 WARSZTAT ANTYDYSKRYMINACYJNY

Prowadzi: Aleksandra Kaczorek

 

SALA TROJKA PIĘTRO 2

CENTRUM PRAW ZWIERZĄT 

Opieka: K. Skowron  

9:30 Panel 1. WEGANIZM – Z CZYM TO SIĘ JE?

Opieka: K. Skowron

Udział: M. Dymek, H. Stolińska-Fiedorowicz, K. Krosno

10:25 Panel 2. PRZEMOC MA PŁEĆ - ŻYCIE SAMIC ZWIERZĄT HODOWLANYCH

Opieka: K. Moś

Udział: Z. Genderka, A. Żuchniewicz, E. Milczarek

11:15  Panel 3. KOBIETY W OBRONIE ZWIERZĄT 

Opieka: D. Sumińska

Udział: M. Szadkowska, K. Kuszlewicz, I. Rabizo

12:05 Panel 4. ZOOPOLIS: O SZACUNEK DLA ISTOT LUDZKICH I POZALUDZKICH 

Opieka: E.Siedlecka

Udział: K.Skowron, S. Spurek, J. Wiśniewska


 

SALA MIKOŁAJSKIEJ PIĘTRO 2

09:30 Panel oddzielny. ZDROWIE PSYCHICZNE KOBIET I DZIECI, A KRYZYS POLSKIEJ PSYCHIATRII- 

Opieka: K. Wilkołaska – Żuromska .

Udział: J. Krzyżanowska-Zbucka, D. Dulęba-Poluszyńska, U. Kubicka-Kraszyńska, M. Balicki, E. Brzóska

 

SALA MIKOŁAJSKIEJ PIĘTRO 2

CENTRUM KOMUNIKACJI 

Opieka: A. Hirszfeld, M. Fuszara

10:45 Panel 1. MOWA NIENAWIŚCI, MOWA GODNOŚCI

Opieka: M. Fuszara, 

Udział: A. Bodnar, K. Szołajski,  A. Grodzka, J. Hańderek,

12:00 Panel 2. ENTUZJASTKI, CZYLI JAK BYĆ SKUTECZNĄ 

Opieka: A. Hirszfeld

Udział: A. Szpura, K. Kasia, C. Dimitrova, 

 

SALA: KRUCZKOWSKIEGO PIĘTRO 4

CENTRUM EDUKACJI 

opieka: D. Łoboda, A. Kobylińska

09:30 Panel 1. MOC KOBIET ZACZYNA SIĘ OD DZIEWCZYNEK.

Opieka: J. Suchecka

Udział: I. Chmura-Rutkowska, J. Wojtania, B. Siwińska, A. Jurek, S. Szwed

10:45 Panel  2. EDUKACJA SEKSUALNA W POLSKIEJ SZKOLE- JEST CZY JEJ NIE MA?

Opieka: A. Kobylińska

Udział: A. Dulas, W. Kostrzewa, K. Banasiak, N. Skoczylas, B. Pietruszczak

12:00 Panel 3. BYĆ NAUCZYCIELKĄ . MISJA I CODZIENNOŚĆ. 

Opieka: D. Łoboda

Udział: A. Schmidt-Fic, A. Zając, M. Szymczyk, B. Michalska

 

  

SALA BRONIEWSKIEGO PIĘTRO 4

CENTRUM KOBIETA I KOŚCIÓŁ

opieka: Dominika Kozłowska, Agata Diduszko

09:30 Panel 1. PAŃSTWO I KOŚCIÓŁ – JAK UZDROWIĆ TĘ RELACJĘ

Opieka: R. Kim

Udział: A. Diduszko-Zyglewska, B. Przyłuska, M. Płatek, A. Klich 

10:45 Panel 2. OBYWATELKA W KOŚCIELE - KOŚCIÓŁ KOBIET

Opieka: D. Kozłowska

Udział: H. Bortnowska, Z. Radzik, A. Strzałkowska, M. Abramowicz, M. Titaniec 

12:00  Panel 3. UNDE MALUM CZYLI O KOŚCIELNEJ PRZEMOCY W POLSCE 

Opieka: A. Szczęśniak

Udział: A.  Diduszko-Zyglewska, K. Bućko, R. Durda, H. Radacz, B. Czałczyńska  

 

SALA: GOETHEGO PIĘTRO 2

CENTRUM GOSPODYŃ WIEJSKICH I MIEJSKICH  

opieka:A. Odachowska 

09:30 Panel 1. KGW–SPECYFIKA DZIAŁAŃ NA OBSZARACH WIEJSKICH- WYMIANA DOŚWIADCZEŃ

Opieka: A. Odachowska,

Udział: A.Kusy-Kłos, D. Ekiert, D. R. Chałat, E. Adamiak, D. Ankutowicz, E. Jeżak, D. Nowak

10:45 Panel 2. OD CZAROWNICY DO FARMERKI, ROZWÓJ ZIELONYCH MIEJSC PRACY PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ, EKOLOGIA ROZWOJU KGW 

Opieka: J. Warecha/ A. Odachowska

Udział: Anna Pichała, ,Katarzyna Poźniak, Julia Jeremicz,, Anna Wlozińska , Monika Pakuła ,Anna Skierkowska, Dominika Piotrowska

12:00  Panel 3. KANDYDATKI KOBIETOM

Opieka: M. Lempart

Udział: Bożena Przyłuska; Małgorzata Tracz; Wanda Nowicka; Gabriela Lazarek 

 

SALA PLENARNA

14:00 Sesja 3: JAK BRONIĆ DEMOKRACJI!

Udział:     Gabriela Lazarek, Magdalena Środa, Sylwia Gregorczyk-Abram, Klementyna        Suchanow, Agnieszka     Holland, Barbara Nowacka

Prowadzi:     Katarzyna Kasia

15:15             Nagrody Kongresu Kobiet

15:45             Postulaty i Zakończenie

 

Sobota 16:15 na schodach Pałacu Kultury i Nauki: Happening Cecylii Malik „Wszystkie jesteśmy Siostry Rzeki”!!!

 

PARTNEREM PROJEKTU jest m. st. Warszawa